9 Nisan 2018 Pazartesi

LeBron James

Cleveland, Ohio, Birleşik Devletler

LeBron Raymone James, Ohio’da 16 yaşında bir anne tarafından dünyaya geldi. Yoksul bir ailedeydi ve babasını hiç görmemişti. Belli bir dönem Amerikan futbolu oynadı ve bu dalda da gelecek vadeden bir sporcuydu. 9 yaşında basketbol ile tanıştı ve hikaye tam da burada başladı. Lise döneminde dahi göze çarpan harika bir atletti… 

Galiba bundan sonrasını hepimiz biliyoruz.

   LeBron kariyerine Cleveland’da başladı ve Miami’ye gidene kadar da hiçbir şampiyonluk kazanamadı. Miami’ye geldi Wade’in büyük katkılarıyla şampiyonluklar kazandı. Yıl 2015 olmuştu herkes LeBron’un Cleveland’a dönmesini yani evine dönmesini konuşuyordu. Geldiği yıl takımını Kyrie’nin katkılarıyla sırtlayarak finale kadar çıkardı asla pes etmedi ama evine şampiyonluğu getiremedi. 2016 tekrar final ve 3-1’lik bir seriden dönerek kazanılan dillere destan bir şampiyonluk ile Cleveland’ın 52 yıllık şampiyonluk hasretini dindirdi.

     Fark ettiyseniz şu ana kadar hiç bireysel istatistiklerden bahsetmedim çünkü LeBron için bunlar sadece rakamdan ibaret. Bizim için de öyle olmalıdır belki.
     LeBron bize pes etmemeyi anlatarak, göstererek değil yaşatarak öğretti.Yıl 2017 LeBron yine finalde. Yıl 2018…
Yorum Gönder

Latest Instagrams

© kavurur. Design by FCD.