7 Ağustos 2017 Pazartesi

Usain Bolt


ikiz kulelerin yıkılışını, dünya tarihinin aynı dakika değişimini ve eylemi üstlenen el kaide'nin lideri usame bin ladin'in yıllar sonra öldürüldüğünü gördük.kaddafi'nin linç edilişini, saddam'ın idamını, mübarek'in devrilip yerine seçilerek gelen mursi'nin de devrilişini gördük.

gerçek ronaldo'nun ilginç saç stili ve ilginç gol vuruşunu gördük.

aynı turnuvada türkiye'nin dünya üçüncüsü oluşunu gördük.

cristiano ronaldo ve messi'nin çekişmesini, tüm dünyanın sevdiği ronaldinho'nun bernabeu'da alkışlanışını ve totti'nin vedasını gördük.kobe'nin vedasını, jordan'ın bu sefer gerçekten bırakışını, shaq'ın pota altı hakimiyetini ve lebron'un cleveland'da önce hain sonra kahraman oluşunu, son yılların patlama gücü en yüksek oyuncusu derrick rose'un sakatlığı sonrası patlayan kariyerini daha önemlisi değişen basketbol anlayışını ve stephen curry'nin leblebi gibi üçlük atışını gördük.michael schumacher'in efsane oluşunu, bırakışını, geri dönüşünü, tekrar bırakışını ve geçirdiği kaza sonrası bitkisel hayata girişini gördük.fransa bisiklet turunu yedi kere kazanan armstrong'un efsane değil düzenbaz olduğunu ve olimpiyatlarda yarışan ilk paralimpik atlet oscar pistorius'un sevgilisini öldürdüğünü gördük.

dopingten ceza alan sporcuları ve dopingten ceza alan ülkeyi gördük.

aziz sancar'ın nobel kimya ödülünü alıp bunu köy enstitüsünden çıkan ilkokul öğretmeni sayesinde başardığını söylemesini ve orhan pamuk'un nobel edebiyat ödülü alıp daha öncesinde dedikleri yüzünden hain ilan edildiğini ve bugün bile korumasız dışarı çıkamayışını gördük.

neşet baba'nın, müslüm baba'nın, müzeyyen abla'nın dünyayı terk edişini gördük.

michael jackson'ın, david bowie'nin dünyayı terk edişini gördük.tarkan'ın karma albümünü ve cuppa şarkısını gördük.

ve daha sayamayacağım milyarlarca şey gördük.

ama herhalde 2000'ler boyunca göreceğimiz en önemli olaylardan birisi usain bolt'un bırakışı. çok başarılı insanların çok fazla nefret edeni olur. ama bolt bunu kırdı. 2008 pekin'den beri herkes "bu sefer başaramayacak" diye söylenirken herkesin çenesini yaptıklarıyla birer birer kapattı. bu kadar özel bir sporcunun vedası çok hüzünlü olacak. bunu görmek bu kadar saçma sapan olayı yaşayan bizler için bir teselli olacak. yirminci yüzyılda yaşanan saçma sapan olaylara rağmen yaşanan çok fazla özel an da vardı. bizim özel anımız da bu olacak. usain bolt'un yaptıkları ve bırakışı.bu etkiyi yapabilecek diğer bir olay belki federer'in kariyeri ve bırakması olabilir. ama bu etkiyi yapmayı başarabilir mi bilinmez.

usain bolt, dünya tarihinin gördüğü en ünlü ve en büyük atleti her şey için teşekkürler!ek: son yarışta üçüncü oldu. bireysel olarak finalde geçildiğini gördük. 2000'li yıllarda bir saçma sapan olay daha gördük.

Yorum Gönder

Latest Instagrams

© kavurur. Design by FCD.