21 Ağustos 2017 Pazartesi

Game of Thrones 7. Sezon 6. Bölüm


6.bölüm dizi tarihinin en sağlam bölümü olmuştur. doğugözcüsü ekibinin yol boyunca yaptığı muhabbetlerle başlayan mükemmellik bölümün sonuna kadar devam etti.

jorah ve jon konuşmasını bir kenara bırakacak olursak yolculukta en sağlam konuşma hound ve tormund arasındaydı. 7 sezon oldu ben dizide bu kadar samimi bir diyalog görmedim abi.

arya ve sansa sahneleri çok gericiydi. sansa son olarak brienne'yi kralın şehri'ne yolladı bu baelish'in bir taktiği gibi gözüküyor ama altında sansa'nın bir piçliği de olabilir. arya ile plan yapıyorlar da olabilir, her şey baelish'in istediği gibi de gidiyor olabilir.

tyrion ve dany arayı tam düzeltiyor derken yine tyrion dany'i sinirlendirmeyi başardı. daenerys hata yaptığının farkında ama yüzüne vurulunca çok sinirleniyor belli ki.

vikings'te bir ayı sahnesi vardı seyircinin gözleri kan ağlamıştı izleyenler bilir. bu bölümde bir ayı saldırısı izledik ki vikings'i watch listemden çıkartasım geldi. :( thoros reyiz rez görevini gördüğü için direkt olarak o öldürüldü ve beric, hound'un da keyif aldığı gibi son canını kullanıyor artık.

ww'ler jon ve ekibinin ordusunu çevreledikten sonra gendry'nin koşarak dany'e kuzgun aracılığı ile haber uçurması ardından dany'nin gelip jon'u ve takımı kurtarması bana biraz aceleci ve mantıksız geldi. tamam zaman atlaması oldu 7-10 belki de 15 gün içinde olup bitti bunlar desek bu adamlar donmadan nasıl o kadar sürede hayatta kalabildi diye düşünmeden edemedim. en sonunda hound malının yaptığı gereksiz iş yüzünden olaylar mala bağladı zaten. ulan 1 tane attın şansına isabet etti ve bir bok olmadı neden ikincisini deniyorsun?


her şey iyice ekibin aleyhine döndü derken bir anda daenerys reyizin 3 ejderhayı da alıp mevzuya dalması harikaydı.


ama night's king 300 filmini izlemiş olacak ki viserion reyizi öldürdü ve noktayı koydu. 

dizinin benim adıma en komik sahnesi hound ve tormund ikilisinden sonra buydu kesinlikle. 
aga sıfata bak yav. öyle mal gibi kalırsın işte.
benjen yine senelerce gözükmeyip en gerekli anda gözükerek stark ailesini ayakta tutmaya devam ediyor. jon ile beraber gelmemesinin sebebinin duvarın ötesine geçemiyor olduğunu düşünüyorum. dany, jon uyurken vücudundaki yara izlerini görünce davos'un söylediklerine hak verdi gibi. en nihayetinde jon bir şekilde 'diz çökmeden' bağlılık yeminini etmiş oldu.


gelecek bölüm sezon finali, ak göt kara göt orada belli olacak. diyalogların müthiş derecede  iyi olacağını düşünüyorum.


bu bölümün en klas olayı da benim için bu son karedir.

Yorum Gönder

Latest Instagrams

© kavurur. Design by FCD.